15 nõuannet paruka valimisel ja kandmisel

1. Ole enesekindel!

Õige suhtumine on võti õige soengu valimisele. Kui te olete pidevalt mures või ebakindel oma paruka pärast, siis see ei näe ka hea välja. Kõndige selg sirgelt, enesekindlalt, siis kannate igasuguse stiili välja.


2. Tehke oma parukast just teile sobiva lõikusega soeng!

Võtke oma parukas oma juuksuri juurde kaasa, et lasta seda modelleerida, lõigata või õhendada vastavalt teie soovile. Õige lõikus võib muuta kogu parukat. Mõelge oma parukast kui disaineri ülikonnast. Loomulikult võid oma parukat kanda ka otse karbist välja võttes, kuid natuke selle kallal nokitsedes, võid selle muuta suurepäraseks.


3. Investeeri õigetesse hooldusvahenditesse!

Kui sa tahad oma paruka eluiga pikendada ja olla kindel, et see säilib kaunina, siis on sul vaja kindlasti eri hooldusvahendeid. Sünteetilisele parukale mõeldud šampoon ja palsam. Võid veel investeerida korralikku harja ja nukupeasse, kus hoida oma parukat.

Naturaalsele parukale on vaja sulfaadi- ja parabeenivaba šampooni, palsamit või maski ja erksamatele parukatele värvikaitsega hooldusvahendeid.


4. Alati mõtle ette!

Sul võiks olla vähemalt 2 parukat alati valmis kandmiseks. Nii on sul alati midagi pähe panna, juhuks kui teine parukas on pesemata või kuivab. VAHELDUMISI KAHE PARUKAGA OPEREERIDES, PIKENDAD SA OLULISELT NENDE ELUIGA.


5. Nipid köögis toimetamiseks!

Ära iial ava ahjusuud kui sa kannad sünteetilist parukat. Äkiline kuumus ja aur rikub su paruka. Isegi kuum aur vee keetmisel võib põhjustada pöördumatu kahjustuse.

Lahtise tule juures ole parukaga ettevaatlik, sünteetiline parukas on kergesti süttiv.


6. Eemalda liigne läige parukalt!

Sünteetilised parukad on vahel liiga läikivad ja seetõttu näevad välja ebaloomulikud.

Et läikivust vähendada, raputa veidi juuksepuudrit sellele ja harja läbi. Aitab ka kuivšampooni pihustades.


7. Kanna parukat omanäoliselt!

Kanna koos parukaga peapaela, pearätikut või mingit muud aksessuaari. Tõmba paruka külgedelt ja tagant oma juuksesalke läbi, nii tundub see loomulikum. See, et sa kannad parukat ei tähenda, et peaksid samasugune välja nägema iga päev. Ole lihtsalt loominguline.


8. Sega enda juukseid parukaga!

Kui su oma juuksevärv on sarnane sinu paruka värviga, siis tõmba paruka külgedelt ja tagant oma juuksesalke välja ( välja arvatud kui sul on üleni käsitöö parukas tüllil), nii tundub parukas hoopis loomulikum. Juuksesalke võid välja jätta ka tukaosast, tõmmates neid välja heegelnõela või pika ja peenikese kammi sabaga.


9. Vali parukas võimalikult enda soengule sarnane!

See, mis tundub sinu peas kõige loomulikum, see kaunistab sind kõige rohkem.

Tuttav soeng aitab teil end enesekindlalt tunda ja muudab ülemineku paruka kandmisele hea kogemuse saamiseks. Katsetage eri stiilis variatsioone, kuid jääge oma mugavustsooni.


10. Ärge unustage stiliseerimisvahendeid!

Annab sinu parukale juuksurist tulnud välimuse, vormides teie lained ja lokid, fikseerides soengu.

Sünteetilisele parukale on mõeldud spetsiaalne, soengukreem või geel ja fikseerimiseks parukalakk.

Naturaalsele parukale kasuta naturaalsetele juukselisanditele mõeldud tooteid.


11. Tea oma pea ümbermõõtu ehk suurust!

Ei ole midagi hullemat kui halvasti istuv parukas. Sa ei taha, et teie parukas libiseks üles või jälle kukuks peast.

Sellepärast on õige suuruse valimine sama tähtis kui õige värvi ja stiili leidmine. 90% inimestele sobivad keskmise suurusega parukad, sellepärast ei tasu muretseda. Kui sul on pigem väiksem või suurem ümbermõõt, siis sellised suurused on meil olemas. Vaata ka nõuannete alt kuidas mõõta ümbermõõtu.


12. Tee erinevaid soenguid!

Kui teie juuksed on lõua pikkuses või pikemad, proovige pool-üles, pool-alla stiili. Pikemate parukate jaoks proovige sasist krunni või madalat hobusesaba.

Et need soengud näeksid välja ka loomulikud; hoidke seda pehme, koheva ja natuke sasisena. Jätke natuke tukaosa välja.


13. Sa võid oma parukat sirgendada ja lokitada!

Üldjuhul saad seda teha ikkagi ainult naturaalse parukaga, aga paljud uue põlvkonna parukad on juba kuumtöödeldavad. Küsi selle kohta täpset infot poest!


14. Vaheta oma juuksestiili ja värvi vahelduse mõttes!

Oled inimene, kellele meeldib katsetada uusi stiile, meeldib vaheldus?

Sa ei pea alati oma kõige pöörasemaid ideid ellu viima. Nendel võivad olla sinu enda juustele pöördumatud kahjustused. Katseta parem oma ideid parukat kandes. Nii saad oma vahelduse ja juuksed jäävad terveks.


15. Ära karda värvi!

Kui sa oled leidnud endale kindla paruka mida armastad ja ei taha seda vahetada millegi muu vastu, siis vaheta lihtsalt värvi. Enamik inimestele sobib 3 astet heledamad või tumedamad värvid väga hästi, kuid ära karda vahetada värvi ka aastaaegadest sõltuvalt. Paljud inimesed värvivad ennast kevadeks või suveks heledamaks ja sügiseks ja talveks tumedamaks. See on loomulik. Kanna see parukakandmisse üle.

Eksperimenteeri värvidega ja saa ka tegelikult teada, kas blondidel on lõbusam elu või saa punapeaks, kes sa kogu aeg olla oled tahtnud.


Kõik meie parukad leiad sellelt lehelt!